یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند به چشم خود قدیمی اش و توضیح بدهد که دیگر ادامه این وضع ممکن نیست و زمان خداحافظی رسیده. آنوقت خود کهنه اگر پیاده نشد باید دستش را دراز کند و یقه خود کهنه را بگیرد و بیاندازدش بیرون. لازم شد وسایلش را هم از صندوق بردارد پرت کند جلویش. بعد هم خود کهنه را رها کند کنار همانجاده برود دوباره بنشیند پشت فرمان. راه بیافتد در جاده‍‍. در آیینه به پشت سر هم نگاه نکند. راه بیافتد به جستجوی خودی نو. بگردد دنبال خود نویی که قدرشناس و سپاسگزار باشد. خود نویی که قدر لحظه لحظه زندگی را بداند. خودی که آرامش بیاورد. خودی که لبخند بیاورد. خودی که اهل مهربانی باشد. خودی که جایی کنار جاده ایستاده است به انتظار. خودی که تا خود کهنه هست سوار نخواهد شد. 👈اینجا جاده زیبا ورویایی عباس آباد _کلاردشت . . 📸photo by:@vaheedabbasi . . @safar_royaii safar_royaii ایران گردی‌

 • safar_royaii

  @safar_royaii

  7 months ago
 • Abbas Abad - Kelardasht Jungle جنگل عباس آباد- کلاردشت
 • یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند به چشم خود قدیمی اش و توضیح بدهد که دیگر ادامه این وضع ممکن نیست و زمان خداحافظی رسیده. آنوقت خود کهنه اگر پیاده نشد باید دستش را دراز کند و یقه خود کهنه را بگیرد و بیاندازدش بیرون. لازم شد وسایلش را هم از صندوق بردارد پرت کند جلویش. بعد هم خود کهنه را رها کند کنار همانجاده برود دوباره بنشیند پشت فرمان. راه بیافتد در جاده‍‍. در آیینه به پشت سر هم نگاه نکند. راه بیافتد به جستجوی خودی نو. بگردد دنبال خود نویی که قدرشناس و سپاسگزار باشد. خود نویی که قدر لحظه لحظه زندگی را بداند. خودی که آرامش بیاورد. خودی که لبخند بیاورد. خودی که اهل مهربانی باشد. خودی که جایی کنار جاده ایستاده است به انتظار. خودی که تا خود کهنه هست سوار نخواهد شد. 👈اینجا جاده زیبا ورویایی عباس آباد _کلاردشت . . 📸photo by:@vaheedabbasi . .

  یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین.
  باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند به چشم خود قدیمی اش و توضیح بدهد که دیگر ادامه این وضع ممکن نیست و زمان خداحافظی رسیده. آنوقت خود کهنه اگر پیاده نشد باید دستش را دراز کند و یقه خود کهنه را بگیرد و بیاندازدش بیرون. لازم شد وسایلش را هم از صندوق بردارد پرت کند جلویش.
  بعد هم خود کهنه را رها کند کنار همانجاده برود دوباره بنشیند پشت فرمان. راه بیافتد در جاده‍‍. در آیینه به پشت سر هم نگاه نکند.
  راه بیافتد به جستجوی خودی نو. بگردد دنبال خود نویی که قدرشناس و سپاسگزار باشد. خود نویی که قدر لحظه لحظه زندگی را بداند. خودی که آرامش بیاورد. خودی که لبخند بیاورد.
  خودی که اهل مهربانی باشد. خودی که جایی کنار جاده ایستاده است به انتظار. خودی که تا خود کهنه هست سوار نخواهد شد.
  👈اینجا جاده زیبا ورویایی عباس آباد _کلاردشت
  .
  .
  📸photo by: @vaheedabbasi .
  .

 • 2,465 56
 • Save Image Other Pictures

Instagram safar_royaii (ایران گردی‌) Other Insta Hello Posts

janat_ya_dozakh - jahl ya aghl 6 months ago

یارو یاور پیامبران باشید در دعوت به توحید و یکتاپرستی و از ترازو مکاهید خداوند از رگ گردن نزدیکتر است 💞💞💞 «يَسْأَلُهُ مَن فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ كُلَّ يَوْمٍ هُوَ فِي شَأْنٍ» [رحمن/ 29] (تمام کسانی که در آسمان‌ها و زمین ‌اند حاجات خود را از او مسئلت می‌کنند { قُلْ إِنَّنِي هَدَانِي رَبِّي إِلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ دِينًا قِيَمًا مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ (١٦١)قُلْ إِنَّ صَلاتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ (١٦٢)لا شَرِيكَ لَهُ وَبِذَلِكَ أُمِرْتُ وَأَنَا أَوَّلُ الْمُسْلِمِينَ (١٦٣)قُلْ أَغَيْرَ اللَّهِ أَبْغِي رَبًّا وَهُوَ رَبُّ كُلِّ شَيْءٍ وَلا تَكْسِبُ كُلُّ نَفْسٍ إِلا عَلَيْهَا وَلا تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى ثُمَّ إِلَى رَبِّكُمْ مَرْجِعُكُمْ فَيُنَبِّئُكُمْ بِمَا كُنْتُمْ فِيهِ تَخْتَلِفُونَ (١٦٤)} (انعام، 161 - 164) «بگو: بی‌گمان پروردگارم مرا به راه راست رهنمود کرده است و آن دین راست و استوار و پابرجا یعنی دین ابراهیم است؛ همان کسی که حق‌گرا بود و از زمرة مشرکان نبود. بگو نماز و عبادت و زیستن و مردن من از آن خداست که پروردگار جهانیان است. خدا را هیچ گونه شریکی نیست و به همین دستور داده شده‌ام و من اولین مسلمان هستم. بگو: آیا پروردگاری جز خدا را بطلبم و حال آنکه خدا پروردگار هر چیز است؟ هیچ کسی جز برای خود کار نمی‌کند و هیچ کس گناه دیگری را بر دوش نمی‌کشد. سرانجام، همه شما به سوی خدا باز می‌گردید و شما را از آنچه در آن اختلاف می‌ورزید، آگاه می‌سازد. { إِنَّ وَلِيِّيَ اللَّهُ الَّذِي نَزَّلَ الْكِتَابَ وَهُوَ يَتَوَلَّى الصَّالِحِينَ }(اعراف، 196) «بی‌گمان سرپرست من خدایی است که این کتاب را نازل کرده است. اوست که بندگان شایسته را یاری و سرپرستی می‌کند.»👆👆👆 { الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلا وَهُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ }(ملک، 2) «همان کسی که مرگ و زندگی را پدید آورده است تا شما را بیازماید کدامتان کارتان بهتر و نیکوتر خواهد بود. او چیره و توانا و آمرزگار و بخشاینده است { بَلِ اللَّهَ فَاعْبُدْ وَكُنْ مِنَ الشَّاكِرِينَ }(زمر، 66) «پس در این صورت تنها خدا را بپرست و از زمرة سپاسگزاران باش.» { إِنَّ اللَّهَ رَبِّي وَرَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ هَذَا صِرَاطٌ مُسْتَقِيمٌ }(آل عمران، 51) «بی‌گمان خداوند پروردگار من و پروردگار شماست، پس اورا بپرستید این راهی است راست

janat_ya_dozakh - jahl ya aghl 6 months ago

{وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ (16) إِذْ يَتَلَقَّى الْمُتَلَقِّيَانِ عَنِ الْيَمِينِ وَعَنِ الشِّمَالِ قَعِيدٌ (17) مَا يَلْفِظُ مِنْ قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ} [ق: 16- 18] (و به تحقيق ما انسان را آفريديم و مي‌دانيم که نفس او به او چه وسوسه‌اي مي‌کند و ما از رگ کردن به او نزديک‌تريم (16) آن هنگام که دو فرشته دريافت کننده از راست و از چپ او مراقب نشسته‌اند (17) هيچ سخني به زبان نمي‌آورد مگر آنکه مراقبي آماده نزد اوست) وَلَا تَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلَّا وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ معبود ديگرى را با خدا مخوان‏، كه هيچ معبودى جز او نيست‏؛ همه چيز جز ذات [پاك‏] او فانى است؛حاكميت تنها از آن اوست‏؛ و همه بسوى او بازگردانده مي‌ شويد - ! سوره القصص آيه 88  قُلْ أَرَأَيْتُمْ شُرَكَاءكُمُ الَّذِينَ تَدْعُونَ مِن دُونِ اللَّهِ أَرُونِي مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ أَمْ لَهُمْ شِرْكٌ فِي السَّمَاوَاتِ أَمْ آتَيْنَاهُمْ كِتَابًا فَهُمْ عَلَى بَيِّنَةٍ مِّنْهُ بَلْ إِن يَعِدُ الظَّالِمُونَ بَعْضُهُم بَعْضًا إِلَّا غُرُورًا بگو: آن معبودانى را كه جز خدا مى ‏خوانيد به من نشان دهيد چه چيزى از زمين را آفريده‏ اند، يا اينكه شركتى در [آفرينش و مالكيّت‏] آسمانها دارند؟! يا به آنان كتابى [آسمانى‏] داده ‏ايم و از آن دليلي براى [شرك‏] خود دارند؟!] نه هيچ يك از اينها نيست[‏، بلكه ظالمان فقط وعده ‏هاى دروغين به يكديگر مى‏ دهند - ! سوره فاطر آيه 40 وَمَن يَدْعُ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ لَا بُرْهَانَ لَهُ بِهِ فَإِنَّمَا حِسَابُهُ عِندَ رَبِّهِ إِنَّهُ لَا يُفْلِحُ الْكَافِرُونَ و هر كس معبود ديگرى را با خدا بخواند ، و مسلّماً هيچ دليلى بر آن نخواهد داشت‏، حساب او نزد پروردگارش خواهد بود؛ يقيناً كافران رستگار نخواهند شد! سوره المومنون آيه 117 خداوند من و شما را با قرآن بزرگ و روش محمد ـ صلي الله عليه وآله وسلم ـ سود رساند. اين سخن خود را گفته و براي خود و شما و ديگر مسلمانان از هر گناهي از خداوند آمرزش مي‌خواهم پس از او آمرزش بخواهيد که او بسيار آمرزنده و مهربان است.

shim.b.a.g - shima bagheri 5 months ago

گاهی هم باید بروی در مسیری که تو را تا مرز قهقهه همراهی کرده در مسیری که تو را با تمام تلخی هایش به یک بستنی 3 نفره دعوت کرده به جاده ای که خواهرانه ها و برادرانه ها را برایت به ارمغان آورده حس خوش پیاده روی در مسیر جنگلی با 3 تفنگدار که چند سالی است یکی از همسفرهایش را از دست داده و بعد آهی از سر حسرت بکشی و بگویی یادش بخیر و سپس قطره اشکی که از سر شوق و از غم فراق از گوشه چشمت میخواهد به بیرون روانه شود را پاک کنی و به مسیر ادامه دهی با یک موزیک از طبیعت از صدای باد از هیاهوی پرندگان و دیگر هیچ فقط بروی و بروی